دانلود Windows Server 2003 R2 Enterprise SP2 x86 Integrated January 2014 - ویندوز سرور 2003 سرویس پک دو همراه با جدیدترین آپدیت‌ها


(ویندوز سرور ۲۰۰۳)‏ یک سیستم‌عامل از خانواده مایکروسافت ویندوز و برای سرور است که پس از نسخه 2000 آن ارائه شده است. ویندوز 2003 علاوه بر سازگاری با ویندوز اکس‌پی، ظاهری مشابه آن نیز دارد که استفاده از آن برای کاربران را بطور چشم‌گیری آسان‌تر نموده است. امکانات جانبی زیاد برای کمک به کارایی ویندوز در اکثر نسخه‌های ویندوز 2003 سرور گنجانده شده است که از میان آن‌ها می‌توان به امکان قرار گیری ابزار مدیریت و اداره ویندوز از طریق یک پنل مخصوص، پایدارتر، ایمن‌تر و انعطاف‌پذیرتر بودن نسبت به نسخه‌های قبلی ویندوز سرور، سبک و سریع بودن (مخصوصاً در مرحله بوت شدن)، دارا بودن Wizard های متعدد برای راه اندازی آسان‌تر اغلب سرویس‌های کاربردی، بالا بودن توان آن در تحمل خرابی سخت‌افزار سرور که به افزایش میزان پایداری سیستم‌عامل منجر می‌شود، اشاره نمود.

قابلیت‌های کلیدی Windows Server 2003:
- مجهز بودن به فناوری دات نت
- نسخه ششم برنامه IIS
- اصلاحات سرویس اکتیو دایرکتوری ویندوز Active Directory
- مدیریت سیستم‌عامل به‌صورت Command-line
- کنسول مدیریتی Group Policy، کنسول اداره کردن خط مشی گروه‌های کاربری یا GPMC
- سرویس Shadow Copy
- پشتیبانی از پروتکل 8021x در شبکه‌های بی‌سیم
- تحمل خرابی (Fault Tolerance)
- سرویس ترمینال (Terminal Service)
- دارای Windows Media Service 9

معرفی بسته Windows Server 2003:
بسته‌ای که پیش روی شماست به صورت اختصاصی توسط ما ساخت و منتشر گردیده و شامل Windows Server 2003 R2 ویرایش Enterprise است که SP2 و تمامی آپدیت‌های بعد از آن تا تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۲ در آن گنجانده شده است.

این نسخه از ویندوز به راحتی و با استفاده از یک سریال قابل فعال سازی است، لذا برای راحتی کاربران و تسریع در عمل نصب ویندوز، سریال مربوطه به صورت خودکار در هنگام نصب وارد می‌شود و نیازی به وارد کردن دستی سریال نیست ولی در صورتی که نیاز به سریال داشته باشید، می‌توانید از قسمت راهنمای نصب سریال مربوطه را دریافت کنید.

این نسخه از ویندوز به گونه‌ای ویرایش شده است تا در هنگام نصب نیازی به وارد کردن تنظیمات دستی نباشد، برای مثال زبان سیستم بر روی English تنظیم شده است و سایر تنظیمات همگی مقادیر پیش فرض آن‌ها از پیش قرار داده شده است.

برای ویرایش و تغییر هر کدام از تنظیمات می‌توانید پس از نصب ویندوز آن‌ها را به راحتی تغییر دهید.

در این نسخه از ویندوز علاوه بر آپدیت‌های مهم و ضروری ویندوز، تمامی آپدیت‌های پیشنهادی و اضافی نیز قرار داده شده است، که لیست کامل آن به شرح زیر است:
- Internet Explorer 8 + All Updates
- Windows Installer 4.5
- Microsoft .NET Framework 3.5 SP1
- Microsoft.NET Framework 4.0
- DirectX 9.0c June 2010 Update
- Microsoft Update v7.6.7600.257
- Microsoft Update Catalog Web Control v7.4.7057.249
- Windows Imaging Component v3.0.0.0
- Malicious Software Removal Tool v5.8
- Windows Search v4.0 + All Updates
- Image Mastering API - Windows Script 5.7
- Windows Management Framework Core (Windows PowerShell 2.0 and WinRM 2.0)
- Windows Rights Management Client
- MSXML 4.0 SP3
- MSXML 6.0 SP2
- Revoked Roots
- Microsoft Silverlight v5.1.20913.0

معرفی ویرایش Enterprise و تفاوت آن با Datacenter:
هر دو نسخه Enterprise و Datacenter کامل هستند و هیچ گونه تفاوتی در امکانات و یا ویژگی آن‌ها وجود ندارد.
تنها تفاوتی که بین این دو نسخه وجود دارد آن است که نسخه Enterprise فقط تعداد 1 تا 8 CPU فیزیکی را پشتیبانی می‌کند (با تعداد هسته یا Core اشتباه نگیرید، در این جا منظور یک CPU کامل و فیزیکی است) در صورتی که نسخه Datacenter بین 8 تا 64 تعداد CPU را پشتیبانی می‌کند.

همانطور که می‌دانید استفاده از تعداد 8 CPU حتی در سرور هم بسیار نادر است، چه بسا که پشتیبانی از 64 عدد CPU تقریباً غیر استفاده و صرفاً جهت بیان قدرت سیستم عامل می‌باشد، لذا نسخه‌ی Datacenter عملاً یک نسخه‌ی بلا استفاده است.

لازم به ذکر است که بر خلاف نسخه‌های جدیدتر ویندوز سرور، در نسخه 2003 هیچ گونه تفاوتی بین پشتیبانی از حداکثر مقادیر حافظه RAM وجود ندارد و هر دو نسخه از 64 گیگابایت RAM در حالت 32 بیت، 1 ترابایت در حالت 64 بیت و 2 ترابایت در حالت ia64 پشیتبانی می‌کنند.

توجه مهم: پشتیبانی تمدید شده این نسخه از ویندوز در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴ به پایان می‌رسد و بعد از این تاریخ مایکروسافت دیگر هیچ گونه پشتیبانی از این ویندوز نمی‌کند، در نتیجه حتماً پیشنهاد می‌شود به نسخه‌های جدیدتر Windows Server مانند نسخه 2008 R2 و یا 2012 R2 بروزرسانی نمایید.